Ballina Kronika U martua 4 javë më parë, polici ndahet nga jeta në krye...

U martua 4 javë më parë, polici ndahet nga jeta në krye të detyrës

Një polic gjeti vde^kjen në krye të detyrës, ndërsa ishte duke ndje^kur disa hajdutë që po largoheshin me furgon.

Ndërsa po tentonte të ndalte mjetin me të cilin po udhëtonin grabitësit, polici u tërhoq zvarrë prej furgonit dhe më pas u go^dit nga një makinë policie, e cila ishte njoftuar gjithashtu për ngjarjen dhe ishte vënë në ndjekje.

Quhet Andrew Harper, 28 vjeç, polici që vd^iq tragj^ikisht në krye të detyrës në orët e para të mëngjesit të së enjtes. Vjedhja kishte ndodhur në Sulhamstead.

Më e rëndë akoma është se ai ishte martuar me të fejuarin e tij Lissie Beckett, 28 vjeçe, vetëm katër javë më parë.

Kolegu i tij që u ndodh në vendngjarje thërriste “‘rri me mua, rri me mua, vazhdo të marrësh frymë’,” tha një dëshmitar për “The Times”, raportojne mediat britanike.

Artikulli paraprakEkskluzivisht për femra: Njihuni me ishullin ku nuk lejohet hyrja e meshkujve (VIDEO+FOTO)
Artikulli tjetër“Rrini sa më larg burrave”, gruaja 109-vjeçare tregon sekretin e jetëgjatësisë