Ballina Kronika Detaje/ Si ndodhi aksidenti ku humbën jetën 4 persona nga e njëjta...

Detaje/ Si ndodhi aksidenti ku humbën jetën 4 persona nga e njëjta familje (VIDEO)

Katër persona humbën jetën në një aksident tra*gjik, pasditen e kësaj të hëne në aksin nacional Elbasan-Peqin, pranë fshatit Papër.

Tre automjetet u përp*lasën njëra me tjetrën, ndërsa për të nxjerrë tru*pat është dashur ndërhyrja e forcave zjarrfikëse.

Vikt*imat e aksidentit, ishin të afërt njëri me tjetrin dhe po udhëtonin me makinën tip “Seat”, të drejtuar nga Gëzim Kotorri.

Shoferi i automjetit tjetër që është përfshirë në këtë aksident quhet Oltion Shehi, ndërsa shoferi i tretë është E.R.

Kanë humbur jetën në aksident: Jonida Kotorri 30 vjeç, Fatushe Agolli 68 vjeçe, Lumturi Hoxha 58 vjeçe dhe Lume Hoxha 55 vjeçe.

Mësohet se 4 personat udhëtonin drejt Elbasanit ku do të shkonin në një ceremoni mor*tore. Nga hetimet paraprake të policisë rezulton se parakalimi i gabuar si dhe shpejtësia tej normave të lejuara ka shka*ktuar aksidentin./ Opinion.al