Ballina Aktualitet Kosovë Ndërron jetë gazetarja e RTK-së, Ardita Sylejmani (VIDEO)

Ndërron jetë gazetarja e RTK-së, Ardita Sylejmani (VIDEO)

Gjatë ditës së sotme, në moshën 33-vjeçare, ka vd*ekur gazetarja e RTK-së, Ardita Sylejmani.

Mësohet se gazetarja Sylejmani ka vd*ekur në kryeqytetin hungarez, Budapest, dhe se vde*kja ka ndodhur gjatë procesit të lindjes.

Për vde*kjen e Arditës ka reaguar edhe komuniteti i gazetarëve të Kosovës, të cilët janë shprehur të tronditur për ndarjen e parakohshme nga jeta të koleges së tyre.

Po pa dyshim se lajmin më së rëndi e kanë pranuar ata që për vite kanë punuar drejtpërdrejt me Arditën.
Moderatorja e RTK-së, Edona Musa, nuk ka mundur të mbajë lotët kur ka dhënë lajmin për ndarjen nga jeta të koleges së saj.

Artikulli paraprakRonaldo gjen gruan që i jepte hamburger falas kur ishte i vogël dhe i varfër (FOTO)
Artikulli tjetërVihet pas hekurave 47-vjeçari nga Tetova