Ballina Aktualitet Një “fake news” derdh Tiranën rrugëve: Banorët kanë dalë jashtë pas thashethemit...

Një “fake news” derdh Tiranën rrugëve: Banorët kanë dalë jashtë pas thashethemit për një tërmet të madh (VIDEO+FOTO)

Thashethemet përhapen dhe besohen më shpejt në situata paniku.

Duket se kjo po jo ndodh në këto momente në Tiranë ku qyteti është derdhur në rrugë dhe parqe pas tërmetit 4.4 të shkallës richter që ra në orën 22:08.

Një thashethem, sipas të cilit gjatë natës do të bjerë një tërmet i fuqishëm ka krijuar panik në qytet dhe tmerr tek banorët.

Aktualisht rrugët dhe parqet janë plot e burra, gra, plëq dhe fëmijë të mbështjellë me batanije për shkak të frikës së nxitur nga një “fake neës”.

Tërmetet nuk mund të parashikohen dhe këtë e thotë me përgjegjësi çdo sizmiolog në të gjithë botën. /albeu.com/

Artikulli paraprakTërmet me magnitudë 4,4/ Ku ishte epiqendra?
Artikulli tjetërPublikuan lajme të rreme për tërmetin/ Policia shoqëron dy gazetarë