Ballina Kronika A RR E S T O H E N katër të rinj...

A RR E S T O H E N katër të rinj nga Kopanica, Bojana dhe Pallçishti

Sot (9 tetor), rreth orës 04 e 30 minuta, në fshatin Pallçisht i Poshtëm i Tetovës, pjesëtarët e policisë nga Sektori pëe punë të brendshme-Tetovë, kanë privuar nga liria 27-vjeçarin S.Sh., 22-vjeçarin A.R. 27-vjeçarin A.S. nga fshatrat Kopanicë e Shkupit dhe Bojanë dhe 23-vjeçarjn M.J. nga fshati Pallçisht, të cilët kanë udhëtuar me veturën ,,Ford,, me targa të Shkupit, të cilën e ka drejtuar personi A.S.

Gjatë kontrollit të kryer ndaj tyre dhe veturës është gjetur ko*kainë. Të njëjtit janë mbajtur në Stacionin Policor-Tetovë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit, do të përgatitet edhe parashtresa adekuate.

Artikulli paraprakThaçi e citon Grenellin: Shpresoj që takimi Kosovë -Serbi do të ndodhë shpejt
Artikulli tjetërGrenell përfundon takimet me përfaqësuesit e subjekteve politike