Ballina Kronika Aksident te ura e Dëbërcës, në autostradën Tetovë – Shkup

Aksident te ura e Dëbërcës, në autostradën Tetovë – Shkup

Dje (6 tetor), rreth orës 08 e 45 minuta, në autostradën Shkup-Tetov, në afërsi të mbikalimit për në fshatin Dëbërcë, duke drejtuar veturën ..BMW,, me targa të Tetovës, 25-vjeçari M.K. nga fshati Sedllarcë e Poshtme, ka humbur kontrollin dhe ka devijuar
nga rruga, me ç’rast ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe ka dëmtuar gardhin mbrojtës, gjegjësisht rrjetën metalike.

I lënduari M.K. është dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës, për t`i ofruar ndihmë mjeksore,

Ekipi nga SPB Tetovë ka kryer inspektimin në vendin e ngjarjes.

Artikulli paraprakU bë mirë
Artikulli tjetërDështon keq Shpend Ahmeti në Prishtinë, VV ia kalon me 30 mijë vota