Ballina Aktualitet Shqipëri Nëna heroinë me 12 fëmijë i drejtohet Ramës: E di që je...

Nëna heroinë me 12 fëmijë i drejtohet Ramës: E di që je i acaruar me popullin… Ja si përgjigjet kryeministri (VIDEO)

Një grua, (Naile Kume) që jeton me nënën e vet 92 vjecare dhe dy fëmijë, por që ka edhe 12 fëmijë, pati një bisedë të tensionuar tani me kryeministrin. Ajo i kërkoi strehim Ramës, dhe e donte tani.

Kryeministri i ofroi hotelin në Shëngjin, gruaja nuk pranon. Por i thotë: Unë e di se je i acaruar prej popullit. Rama vazhdon qëndrimin e tij në Kurbin, duke parë nga afër situatën e banorëve.

Dialogu Rama – Gruaja

Gruaja: Rash prej shkallës nga tërmeti. Jam Naile Kume, jam nënë me 12 fëmijë. Janë hallakat fëmijët. Kam mbetur me plakën 92 vjece dhe me dy fëmijët dhe jam me pensioniste.

Rama: Do të mbajë makina dhe ty do të cojmë në hotel.

Gruaja: Ne jemi tronditur një javë jam jashtë nuk jetohet te shpia ime. Kush ëstë kryetarja e bashkisë?

Rama: Nuk ka faj kryetarja e Bashkisë. Kë të shofë më parë…

Gruaja: Mua të më shofë përpara. Se jam nënë heroine

Rama: Në hotel pse nuk shkon. Kalamanjtë rrinë me ty. I kanë cuar në shëngjin. Gjithë pallati yt është evakuuar. Kanë shkuar njerëz në Kosovë dhe në Berat…

Gruaja: Unë e di se je i acaruar prej popullit, je i tronditur, por ne kena hall.

Rama: Unë ka momente që nervozohem, nuk jam I acaruar. Ca kërkon, dua ta di…

Gruaja: Unë kërkoj shtëpi. Strehim…

Rama: Strehim. Kur e do tani?

Nëna: Tani…

Rama: Rani të coj në hotel…Hajde tani të puth se kam edhe të tjerë.

Artikulli paraprakGorbaçov paralajmëron Rusinë she SHBA-në: “Lufta e nxehtë” mes jush do të thotë shkatërrim i qytetërimit tonë
Artikulli tjetërA janë në gjendje kafshët që të na paralajmërojnë për tërmetin?