Ballina Kronika K A P E T 38-vjeçari nga Tetova dhe niset për në...

K A P E T 38-vjeçari nga Tetova dhe niset për në Idrizovë

Uniformat blu në Tetovë sonte arritën që ta gjejnë dhe ta vënë pas hekurave një 38-vjeçar nga qyteti, i cili kërkohej me fletëa*rrest për kid*napim dhe vjedhje. Ai duhet t`i kalojë dy vjet në bu*rg.

– Sot, në ora 18, efektivët e SPB-Tetovë e arre*stuan personin me inicialet M.H. (38) nga Tetova, i cili kërkohej me urdhër të gjyka*tës për vuajtje të një dën*imi me burg prej dy vjetësh.

I arret*uari u dërgua për në Bur*gun e Idrizovës.