Ballina Kronika Makina P Ë R P L A S këmbësoren 17-vjeçare nga TETOVA

Makina P Ë R P L A S këmbësoren 17-vjeçare nga TETOVA

Dje (20 janar), rreth orës 14:45, në kryqëzimin e rrugëve ,,Strasho Pinxhur“ dhe ,,Todor Cipovski-Merdzan“ në Tetovë, një veturë e tipit ,,Shkoda Rapid“, me targa të Tetovës, të cilën e ka drejtuar 48-vjeçari me inicialet A.D. nga Shipkovica e Tetovës, ka aksidentuar këmbësoren 17-vjeçare. Ajo është transferua në Spitalin Klinik të Tetovës për trajtim mjekësor.

Vendi ku ka ndodhur aksidenti është inspektuar nga ekipi i Sektorit për Punë të Brendshme – Tetovë.