Ballina Kronika Në pikë të natës në Pallçisht të Epërm, vihet pas hekurave 19-vjeçari...

Në pikë të natës në Pallçisht të Epërm, vihet pas hekurave 19-vjeçari nga një fshat tjetër i Tetovës

Pardje (19 janar), rreth orës 22:40, në Pallçisht të Epërm të Tetovës, efektivët e policisë të SPB Tetovë, e kanë  p r i v u a r  nga liria 19-vjeçarin me inicialet  A.R. nga Siniçani i Tetovës, për arsye se gjatë kontrollit të kryer ndaj tij dhe në automjetin ,,Volkswagen Golf”, me targa të Tetovës të cilin e drejtonte, është gjetur  m a r i j u a n ë.

Ai është mbajtur në Stacionin Policor Tetovë për zbardhjen dhe dokumentimin e çështjes, pas së cilës do të përgatitet parashtresë adekuate, njofton SPB-Tetovë.