Ballina Lajme Shqipëri Tërmet me magnitudë 3.8 të shkallës Rihter në Shqipëri, ja ku ishte...

Tërmet me magnitudë 3.8 të shkallës Rihter në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti të forta janë regjistruar mesditën e sotme, në orën 15:32 në vendin tonë.

Tërmeti ishte me magnitudë 3.8të shkallës Rihter, epiqendra ishte 28 km në veri të Durrësit dhe 20 km në jugperëndim të Laçit, në një thellësi prej 2 km.

Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale apo në njerëz.

Ndërkohë lëkundjet janë ndjerë edhe në Tiranë.

Video bonus: