Ballina Kronika Tragjike/ Studentja humb jetën teksa po paguante biletën e parkimit

Tragjike/ Studentja humb jetën teksa po paguante biletën e parkimit

Një ngjarje  t r o n d i t ë s e  ka ndodhur në Ohio, Amerikë. Një studente 23-vjeçare ka humbur jetën në hyrjen e një garazhi.

Victoria Strauss  v d i q  teksa po përpiqej të merrte kartën e bankës e cila i kishte rënë në tokë, ku pa dashje kishte shtypur pedalin e gazit.

Koka i kishte ngecur mes makinës dhe kabinës ku do të paguante parkimin. 23-vjeçarja u gjet pas disa orësh nga roja i parkimit, por ishte shumë vonë për ta shpëtuar.

Ndërsa policia ka njoftuar: “Kishte hapur derën e veturës duke tentuar të kap kartelën e bankës, me të cilën planifikonte të paguante parkingun. Por rastësisht shtypi pedalin e gazit dhe u  p ë r p l a s  me kabinën ku do të kryente pagesën”. /abcnews.al