Ballina Teknologji WhatsApp vjen me risi: Ndryshimi i shpejtësisë së mesazheve zanore në 3...

WhatsApp vjen me risi: Ndryshimi i shpejtësisë së mesazheve zanore në 3 opsione, ja çfarë duhet të dini

Sipas WABetaInfo, WhatsApp do të bëjë të mundur që përdoruesit të jenë në gjendje dëgjojnë mesazhet zanore me shpejtësi 1.0x, 1.5x dhe 2.0x.

Platforma e famshme e mesazheve WhatsApp po planifikon të dalë me disa karakteristika të reja këtë vit që përfshijnë mbështetjen e funksionimit të shumë pajisjeve, mbështetjen për Chat Thread dhe Instagram Reels.

Përveç kësaj, platforma në pronësi të Facebook po punon gjithashtu në një tipar që do të ndihmojë përdoruesit në ndryshimin e shpejtësisë së riprodhimit të mesazheve zanore. Me këtë veçori, përdoruesit mund të rregullojnë shpejtësinë e riprodhimit të mesazhit zanor duke përmes etiketës së shpejtësisë në mesazhet zanore.

Aktualisht, ky opsion është në zhvillim e sipër dhe do të jetë e disponueshme në aplikacionet beta të kompanisë iOS dhe Android në javët e ardhshme. (Zeenews)

Artikulli paraprakBergamo, mallkimi “Covid” në një vit
Artikulli tjetërSfidat me Andorrën, Anglinë & San Marinon, ja programi stërvitor i Kombëtares