E hënë, 20 Shtator, 2021

Audi sapo ka debutuar makinën më të lirë elektrike

Must Read

Këtë të mërkurë, Audi ka prezantuar makinën SUV elektrike Q4 E-Tron; modeli më i lirë elektrik i kompanisë me një çmim fillestar prej 45.000 dollarësh.

Kjo kushton pak më pak se në sedan Tesla Model 3 dhe shumë më pas se një SUV Tesla Model Y.

Megjithatë, Audi ende nuk ka zbuluar çmimet për versionet më të shtrenjta të SUV-it të ri.

Modeli më pak i shtrenjtë do të jetë në gjendje të udhëtojë rreth 250 milje, sipas markës luksoze gjermane.

Motori elektrik i modelit bazë do të sigurojë një prodhim maksimal prej 201 kuaj fuqi. Versione më të shtrenjta, do të jenë në gjendje të prodhojnë deri në 295 kuaj fuqi./e.b-abcnews.al

Interior

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Kosova në situatë të vështirë Covid, rreth 600 pacientë gjenden të shtruar në spital

Shërbimi Spitalor, Klinik e Universitar i Kosovës ka njoftuar se në klinikat Covid-19 të QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme,...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img