Ballina Kronika (EMRI+FOTO) Humb jetën 22-vjeçari shqiptar në Itali

(EMRI+FOTO) Humb jetën 22-vjeçari shqiptar në Itali

Një 22-vjeçar shqiptar ka humbur jetën një  a k s i d e n t  të rëndë në Itali. Mësohet se  v i k t i m a  është identifikuar si Alessio Veseli, 22 vjeç,

I riu shqiptar ishte duke udhëtuar me makinën e tij tip “Alfa Romeo” ku u përplas me një kamion. Aksidenti fatal mësohet se ka ndodhur mëngjesin e kësaj në marte në Pignataro Interamna , në provincën e Frosinone .

Tani për tani, dinamika që shkaktoi  a k s i d e n t i n  ende nuk është sqaruar. Sipas të dhënave të para, të dy automjetet e përfshira u përplasën ballë për ballë . Duket se djali njëzet e dy vjeç, me origjinë nga shqiptare por banues në Cassino, papritmas humbi kontrollin e makinës së tij dhe përfundoi në korsinë e kamionit që po shkonte drejt Formia.

P ë r p l a s j a  ishte aq e fortë saqë nxori makinën nga rruga, duke çuar në  v d e k j e n  e menjëhershme të 22-vjeçarit në bordin e Alfa Rameos. E.L/abcnews.al/

Artikulli paraprak“Mjekët nuk vijnë fare në dhomë”, humb jetën në moshë të re nga Covid-19 aktori i njohur, pak pasi kritikoi shërbimin në spital
Artikulli tjetërE rastësishme ose jo? Artan Grubi PASTRON rrugët!!! (VIDEO)