Uniformat blu prishin festën në 4 të mëngjesit, 14 persona pas hekurave

Must Read

Sot (06.06.2021), në ora 3 e 49 e mëngjesit, pas deno*ncimit paraprak dhe me urdhër të gj y k a t ë s, pjesëtarët e SPB-Shkup – NJPB në Qendër dhe Bita Pazar, kanë kryer  b a s t i s j e  në shtëpinë ku banon personi me inicialet B.M, 24 vjeç, nga Shkupi.

Gjatë bastisjes, përveç 24 vjeçarit, aty u gjetën edhe 13 persona të tjerë (10 persona ishin të  m i t u r  të moshës 16-17 vjeç) dhe u konstatua se nuk respektoheshin masat për mbrojtje dhe ndalim të përhapjes së Kovid-19.

Personat u shoqëruan në stacionin policor dhe pas dokumentimit dhe zbardhjes së rastit, kundër tyre do të ngriten kallëzime adekuate, njofotn MPB, transmeton Tetova News.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

100 $ një pako kafe, çfarë po ndodh në Korenë e Veriut?

Nga Joshua Berlinger & ;Paula Hancocks “CNN” Kim Jong Un tani ka probleme më të mëdha se sa Shtetet e Bashkuara....
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img