Ballina Argëtim Showbiz Dua Lipa zbulon se kur do të publikohet albumi i tretë

Dua Lipa zbulon se kur do të publikohet albumi i tretë

Fansat e Dua Lipës nuk do të duhet të presin shumë për materiale të reja.

Në një intervistë për T Magazine, muzikantja “Don’t Start Now” zbuloi se albumi i saj i tretë në studio do të publikohet në vitin 2024. Ajo tregoi për median se muzika e saj do të vazhdojë të jetë në zhanrin e popit dhe se ishte duke punuar me një grup bashkëpunëtorësh më intim.

Lipa gjithashtu kujtoi kohët e fundit se kishte parë dokumentarin e Bee Gees 2020 How You Can Mend a Broken Heart dhe u shpreh se dikush në film flet për “muzikë që thjesht e bën trupin të ndihet mirë” dhe se “këto janë këngët me të cilat jam e lidhur – kjo është lloji i ndjenjës që dua të përcjell”.

Muajin e kaluar, Mark Ronson, i cili prodhoi kolonën zanore të Barbie, diskutoi kontributin e artistes në të – “Dance the Night” – si dhe albumin e saj të ardhshëm. “Kam dëgjuar disa prej tyre dhe është e pabesueshme”, tha ai për Vulture për albumin e ardhshëm të saj. Përveç këngës, Dua gjithashtu pati një rol në filmin hit si Barbie e frymëzuar nga amermaid.

Lipa ishte vetëm një nga muzikantët në krye të listës që u përfshi në kolonën zanore të Barbie. Gjithashtu u shfaqën Ava Max, Charli XCX, Dominic FikeFifty Fifty, Gayle, Haim, Ice Spice, Kali, Karol G, Khalid, Lizzo, Nicki Minaj, PinkPantheress, Ryan Gosling, Billie Eilish dhe Finneas, Sam Smith, Tame Impala dhe Kid Laroi./Lapsi.al