Ballina Kronika “Pse më shikon?!” Aktivisti vritet para syve të së dashurës së tij...

“Pse më shikon?!” Aktivisti vritet para syve të së dashurës së tij në Nju Jork

Një aktivist në SHBA është goditur për vdekje para të dashurës së tij.

Ryan Carson ishte duke pritur për një autobus në Bed-Stuy, kur një burrë filloi ta godiste papritur. Autori mund të dëgjohej edhe nga kamerat e zonës duke kërcënuar 32-vjeçarin dhe duke thënë: “Unë do të të vras ​​menjëherë”.

Carson mund të dëgjohej në video duke u përpjekur të qetësonte situatën, po pa rezultat. I riu, i cili dukej se mbante një thikë në dorën e tij të djathtë, e goditi me thikë disa herë duke e lënë të vdekur në vend.

Carson ishte aktive në avokimin e politikave publike për një sërë çështjesh, duke përfshirë ndryshimin e klimës.

Policia tha se nuk ka të arrestuar për rastin dhe hetimet janë duke vazhduar.

@tetovanews