Ballina Kronika “Jemi në pritje të raportit të autopsisë”: Prokuroria deklarohet për vdekjen e...

“Jemi në pritje të raportit të autopsisë”: Prokuroria deklarohet për vdekjen e 34 vjeçares në hotel

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në Graçanicë një 34-vjeçare dyshohet se ka rënë nga kati i dytë i një hoteli dhe ka gjetur vdekjen. Bëhet fjalë për Artila Kamerin.

Për rastin, se deri ku kanë shkuar hetimet, se a është duke u intervistuar dikush Insajderin ka kontaktuar Prokurorinë Themelore në Prishtinë.

Zëdhënësja e kësaj prokurorie, Laureta Ulaj se janë në pritje të raportit të autopsisë teksa shtoi se në këtë pikë të hetimeve nuk mund të japin detaje tjera.

“Ju njoftojmë se Prokuroria e Prishtinës është në pritje të raportit të autopsisë dhe të gjeturave nga hetimet e ndërmarra, andaj në këtë fazë nuk mund të japim detaje të tjera nga ky rast“, tha Ulaj.

“Rasti është iniciuar “hetim mbi vdekjen” dhe po vazhdon të hetohet në koordinim me policinë“, pohoi Ulaj.

Për rastin është deklaruar edhe Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh.

Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor.

“Graqanicë / 28.12.2023 – 03:23. Njësitet policore pasi kanë pranuar informatën se një person dyshohet se ka rënë nga kati i dytë i një hoteli, kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë gjetur viktimën femër e cila dyshohej pa shenja jete, ndërsa ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e saj. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. Rasti duke u hetuar”, thuhet në raport përcjell Insajderi.

E ndjera pas vetës ka lënë një vajzë.

@tn.lajmelokale
@tetovanews