Ballina Kronika Përplasen dy makina në rrugën Gostivar – Kërçovë, humbin jetën dy shoferët,...

Përplasen dy makina në rrugën Gostivar – Kërçovë, humbin jetën dy shoferët, njëri nga Kamjani i Tetovës dhe tjetri nga Kërçova

Dy persona kanë humbur jetën në një aksident të rëndë trafiku në afërsi të gurthyesit në rrugën magjistrale Gostivar – Kërçovë.

MPB e ka konfirmuar rastin, prej ku thonë se aksidenti ka ndodhur sot në orën 07:10.

“Sot në orën 7:10 të mëngjesit është njoftuar se në rrugën magjistrale Gostivar – Kërçovë, ka ndodhur aksident trafiku, në të cilin janë përfshirë dy makina: një ‘Audi’ me targa të huaja e drejtuar nga 42- vjeçari E.Z. nga Kërçova dhe “Skoda” me targa të Shkupit e drejtuar nga Sh.N.(48) nga Kamjani i Tetovës”.

“Në aksident dy shoferët kanë humbur jetën nga lëndimet e marra në vend, ndërsa mjekët e Emergjencës së Gostivarit kanë konstatuar vdekjen”, thonë nga MPB.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tetova News (@tetovanews)

Për shkak të aksidentit, mëngjesin e sotëm është mbyllur qarkullimi në këtë rrugë. Prokurori publik dhe ekipi i Sektorit të Punëve të Brendshme të Gostivarit kanë bërë këqyrje të vendit, pas së cilës qarkullimi është normalizuar.

Ngjarjet tragjike janë më të rëndat kur përshkruhen dhe ndahen me miqtë, shkruan faqja Kamjani.com
Sot, ne humbëm një tjetër qytetar të Kamjanit në një aksident trafiku në rrugën kryesore Gostivar – Kërçovë.
Shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta për familjen Nuredini për humbjen e Shpëtimit.
Do e kujtojmë gjithmonë si një familjar të përkushtuar, një mik e një qytetar të ndershëm.
Me këtë rast, apeloj që të vazhdojmë të kemi kujdes gjatë drejtimit të automjeteve./kamjani.com

Двајца возачи загинаа во сообраќајката на патот Гостивар-Кичево

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што рано утринава се случи на магистралниот пат Гостивар-Кичево. Несреќата се случила околу 7 часот во близина на каменоломите, информираат од СВР Тетово.

Починатите се возачи на двете возила кои учествувале во сообраќајката.

„Во несреќата учествувале две патнички моторни возила ‘ауди’ со странски регистарски ознаки управувано од Е.З. (42) од Кичево и ‘шкода’ со скопски ознаки што ја управувал Ш.Н. (48) од тетовско Камењане“, информираат од СВР Тетово.

Од здобиените повреди, двајцата возачи починале на самото место, а нивната смрт била констатирана од страна на екипи на гостиварската Итна помош. На местото на несреќата е извршен увид од страна на јавен обвинител.

Поради несреќата, повеќе од два часа сообраќајот на овој пат беше во прекин во двата правци.

@tn.lajmelokale
@tetovanews