Ballina Argëtim Showbiz Aktori tregon “damarin shqiptar”: Trump, mos guxo të hysh në restorantet e...

Aktori tregon “damarin shqiptar”: Trump, mos guxo të hysh në restorantet e mia, do të nxjerr jashtë

Aktori i njohur me origjinë shqiptare Robert De Niro nuk ka pasur asnjëherë simpati për presidentin Donald Trump.

Por një deklaratë e fundit e tij ka shkuar më larg se kaq.

Në një intervistë për tabloidin “Daily Mail”, aktori 74-vjeçar, që ka në pronësi zinxhirin japonez të restoranteve “Nobu” ka bërë një paralajmërim të ashpër.

“Nëse Trump hyn në ndonjë prej restoranteve të e mia, do të shoqërohet menjëherë jashtë”- tha De Niro.

Por antipatia e tij nuk përfundon këtu dhe shkon më tej teksa Robert De Niro tregon “damarin shqiptar” . “Nëse do hynte në një restorant ndërsa unë jam aty, do të ikja menjëherë”, ka thënë ai. (TemA)

@tn.lajmelokale
@tetovanews