Ballina Aktualitet Lajme Deklaratat për Manifestimin fetar në USHT, reagon myftiu i Tetovës Qani Nesimi...

Deklaratat për Manifestimin fetar në USHT, reagon myftiu i Tetovës Qani Nesimi (VIDEO)

Pas deklaratave të analistëve dhe profesorëve universitar Alajdin Demiri dhe Vebi Bexheti për manifestimin me rastin e ditëlindjes së Muhamedit a.s në hapësirat e Universitetit Shtetëror të Tetovës ka reaguar Myftiu i Tetovës Qani Nesimi, informon portali “tetova1”.

Në një ligjëratë fetare të mbajtur në një Xhami të Tetovës, Muftiu i Tetovës, hoxha Qani Nesimi ka përfolur lajmin e transmetuar në Televizionin Uskana, analistët dhe qytetarët e tjerë që komentuan organizimin e manifestimit në hapësirat e UT, duke i vlersuar këto si ateistë.

Kurse deklaratat e Demirit dhe Bexhetit për TV Uskana mund ti shinhi në linkun në vazhdim:

Artikulli paraprakBaresha e maleve që u bë mësuese e Drenicës (VIDEO)
Artikulli tjetërPas skandalit me Facebook, Cambridge Analytica mbyll aktivitetin