Ballina Aktualitet Lajme Emri, Xhaferi: Negociatorët të sigurojnë konsensus

Emri, Xhaferi: Negociatorët të sigurojnë konsensus

Kryetar i parlamentit Talat Xhaferi iu bëri thirrje partive politike që të ruajnë frymën e konsensusit në parlament edhe sa i përket çështjes së emrit. Megjithatë Xhaferi shtoi se konsensusin për këtë çështje duhet ta sigurojnë negociatorët dhe jo ai.

Artikulli paraprakSela: Maqedonia është shtet sekular, nuk duhet të kthehemi në të kaluarën (VIDEO)
Artikulli tjetërKush është Ambrozia Meta, gazetarja që nxorri nga “binarë” Edi Ramën