Ballina Aktualitet Lajme Gruevski: Nuk hidhërohem nga deklaratat e Talatit, nuk është për t’iu hidhëruar

Gruevski: Nuk hidhërohem nga deklaratat e Talatit, nuk është për t’iu hidhëruar

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, ka reaguar ndaj deklaratave të kryeparlamentarit Talat Xhaferi, i cili më herët në një intervistë për televizionin serb ka folur për incidentin me Gruevskin në Kuvend, gjatë miratimit të Ligjit për përdorimin e gjuhëve.

Gruevski përmes një postimi në Facebook thotë se nuk është hidhëruar nga deklaratat e Xhaferit, pasi sipas tij, kryeparlamentari nuk është për t’iu hidhëruar.

“Lexoj se Talati kishte deklaruar se kam qenë në krizë psikologjike. Duke e njohur çdoherë kur ndonjë ditë nuk ka mjaftueshëm të dezinfektohet, bie në krizë të maturisë dhe kështu sillet. Nuk i hidhërohem. Nuk është për t’iu hidhëruar”, ka shkruar Gruevski në Facebook./gl/

Artikulli paraprakSamsung detyrohet ti paguaj 539 milionë dollarë Apple-it
Artikulli tjetërMaratonë vrapi në Murin e Madh kinez (VIDEO)