Ballina Aktualitet Lajme Hoxha ka një mesazh për BDI dhe Ali Ahmetin

Hoxha ka një mesazh për BDI dhe Ali Ahmetin

Xhezair Shaqiri

Ne nje kohe kur BDIdhe Ali Ahmeti e fitonte shumicen e votave nuk kishte nevoj per debate.

Tani pas shume viteve qeverisje te bdi pati deshtime te shumta dhe si rezultat i shume gabimeve te bdi, votat shkuan ke disa parti politike. A A dhe bdi kane nje obligim te dalin ne debate jo vetem me Selen por edhe me shume te tjere.

Fjalet me arsyetime te kota jane te teperta.
Debatet jane te pa tjetersueshme kur punet nuk shkojn mire.
Bdi nuk mund te hudh fain opozites apo votueseve por duhet fain ta kerkojn ne mesin e tyre.
Kur te jepet ivota dhe besimi e ne anen tjeter nuk u mbajten fjalet e premtuara duhet logaridhenie.

Artikulli paraprakEkspertët: Zgjidhja e emrit, në fazën përfundimtare (VIDEO)
Artikulli tjetërShëndeti – Shenjat e kancerit të veshkave, cilët persona janë më të rrezikuar prej tij