Ballina Aktualitet Lajme Ivanov kërkon të informohet për rrjedhën e bisedimeve rreth emrit

Ivanov kërkon të informohet për rrjedhën e bisedimeve rreth emrit

Presidenti i shtetit Gjorgje Ivanov nuk është informuar për marrëveshjen kornizë për zgjidhjen e çështjes së emrit, njoftojnë sot nga kabineti i tij.

Nga presidenca gjithashtu njoftojnë se presidenti nuk është informuar për takimet e fundit ndërmjet ministrave të jashtëm të Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocias të mbajtura në Bruksel dhe Nju Jork./am/

Artikulli paraprakPLANI I AKTIVITETEVE PËR ZGJIDHJEN E ÇËSHTJES SË EMRIT
Artikulli tjetërKosova merr hua 80 milionë për autostradën Prishtinë-Pejë