Ballina Aktualitet Lajme Kisha Ortodokse Maqedonase: Nuk do pranojmë emër të ri për shtetin (VIDEO)

Kisha Ortodokse Maqedonase: Nuk do pranojmë emër të ri për shtetin (VIDEO)

Nga Ohri, ku Kisha Ortodokse Maqedonase kremton një mijë vjetorin që nga themelimi i Kryepeshkopatës së Ohrit, njoftuan se nëse kryeministrat e Maqedonisë dhe Greqisë bien dakord për një emër të ri të mundshëm, kisha nuk do ta pranojë atë. Anëtar i Sinodit të Kishës Ortodokse Maqedonase, Peshkopi Pimen, sot tha se kisha nuk dëshiron ta ndryshojë emrin sepse emri lidhet me identitetin maqedonas.

Artikulli paraprakFËMIJËT 2 VJET PENG I APARATURAVE TË PRISHURA, KLINIKA E STOMATOLOGJISË MË NË FUND PËRMIRËSON SHËRBIMET (VIDEO)
Artikulli tjetërNjë vjetori i Qeverisë, opozita kritikon Zaevin (VIDEO)