Ballina Aktualitet Lajme Lumë njerëzish në varrimin e të riut nga Sllupçani

Lumë njerëzish në varrimin e të riut nga Sllupçani

Abedin Zymberi

FALEMINDERIM
Kto jemi ne shqiptarë, jemi popull me tradit, popull human, popull liridashës, popull që dhimbset për vëllaun vëllanë, këtë e dhëshmoi sot me pjesmarrjen masovike në varrimin e t’birit ton Bardhil Zymberi.

Familja ZYMBERI ju asht mirënjohëse pa fund për pjsemarrjen tuaj në varrimin e Bardhilit. Jemi krenar që i takojmë familjes së sakrificës për atdhe, kjo e sodit e dëshmoj edhe njiher se ja ka vlejt të sakrifikohemi për kët popull kaq human.

I faleminderojm gjith vëllezërit që erdhën nga larg: Kosova, nga Ghitha qytetet e Ilirides, Preshevës. Faleminderim gjith banorëve të fshatit Sllupçan miqve dhe gjith të tjerve që sot naj shëndrruat dhimbjen në krenari.
Zoti ju shpërbleft me gjitha të mirat e kësaj Bote.

Artikulli paraprakIxhet Memeti nuk përfill shqipen, flet maqedonisht
Artikulli tjetërRegjistrohet edhe një parti e re shqiptare në Maqedoni, selia do të jetë në Tetovë, ja emri i kryetarit! (Foto)