Ballina Aktualitet Lajme Lutja e Gruevskit (VIDEO)

Lutja e Gruevskit (VIDEO)

Ish kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski në profilin e tij në Facebook e publikoi këngën nga Blazhe Koneski “Lutja”.

Një pjesë e vargjeve nga ajo këngë janë:

“Ata mendojnë se janë të thirrur të udhëheqin si Musai dhe pejgamberët tjerë, ndërsa vet nuk mund që të lirohen dhe t`i tërheqin nga vetja mëkatet e vogla. Ma mundëso o Zot që sa më pak sytë t`ia shoh, pasi që ata t`ia mbajnë majtas, unë të shkoj djathtas”.

Artikulli paraprakÇështja e emrit zhvendoset në Bruksel, Zyberi: Shansi i fundit për ta zgjidhur emrin
Artikulli tjetërRevoltohet tetovari: Keqtrajtohet në burgjet e Maqedonisë