Ballina Aktualitet Lajme MICKOVSKI ËSHTË DUKE “MOBILIZUAR” ANËTARËSINË, BËN THIRRJE PËR PROTESTË MASIVE TË SHTUNËN

MICKOVSKI ËSHTË DUKE “MOBILIZUAR” ANËTARËSINË, BËN THIRRJE PËR PROTESTË MASIVE TË SHTUNËN

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski ka vazhduar me aktivitetet e tij në prag të protestës së organizuar nga partia e tij për më 2 qershor. Ai në takim me qytetarët në Prilep, ka akuzuar qeverisjen e Zoran Zaevit duke e cilësuar si të stërmbushur me gënjeshtra dhe premtime jo reale.

Siç njofton ai, kjo qeverisje e tanishme nuk ka pasur asnjë progres në asnjë sferë në shtet.

Ndërsa gjatë takimit ka thirrur banorët e Prilepit që të i bashkohen protestës para Qeverisë më 2 qershor./tv21/

Artikulli paraprakI DËNUAR ME 22 VITE BURG NË ITALI, ARRESTOHET NË SHQIPËRI
Artikulli tjetërMAQEDONIA DHE KOSOVA DO TË NËNSHKRUAJNË 15 MARRËVESHJE TË REJA