Ballina Aktualitet Lajme Mogerini: Mbështetje bisedimeve për çështjen e emrit

Mogerini: Mbështetje bisedimeve për çështjen e emrit

Përfaqësuesja e lartë për Punë të Jashtme të BE-së Federika Mogerini, mëngjesin e sotëm pas një takimi me ministrin e Jashtëm të Maqedonisë Nikolla Dimitrov në Bruksel doli me një deklaratë për mbështetje të procesit për gjetjen e një zgjidhje të emrit. “Të gjithë jemi shumë të inkurajuar nga përparimi mes Shkupit dhe Athinës për emrin, të gjithë do të punojmë për ta mbështetur dhe do të bashkohemi për rezultat pozitiv”, deklaroi Mogerini./am/

Artikulli paraprakKurz: Të çelen negociatat me Maqedoninë dhe Shqipërinë, rrezik Turqia dhe Rusia
Artikulli tjetërEmigranti hero, bëhet ‘Spiderman’ në Paris dhe shpëton fëmijën që ishte varur në ballkon (VIDEO)