Ballina Aktualitet Lajme Në Ohër do protestohet kundër ndryshimit të emrit

Në Ohër do protestohet kundër ndryshimit të emrit

Në Ohër për sot janë paralajmëruar protesta kundër ndryshimit emrit kushtetues të Maqedonisë. Protesta do të udhëhiqet nga “Të rinjtë për Maqedoninë” dhe pritet të filloj në orën 19.30 në sheshin kryesor të qytetit, “Shën Klimenti i Ohrit”.

“Protesta do të jetë në 1000 vjetorin e rrënies së shtetit të Maqedonisë dhe 1000 vjetorin e ekzistimit të peshkopisë së Ohrit”, thonë organizatorët, duke shtuar se protesta do të jetë shenjë të mbështetjes së Kishës Ortodokse të Maqedonisë.

Artikulli paraprakKërciti gishtërinjtë e dorës rregullisht për 50 vite, ja çfarë i ndodhi
Artikulli tjetërMoti sot me temperaturë deri 32 gradë