Ballina Aktualitet Lajme Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira, gjatë pasdites.

Pritet që të ketë rrebesh shiu dhe vetëtima, posaçërisht në pjesët jugore të vendit.

Do të fryj erë mesatarisht e fuqishme në drejtim verilindor, kurse gjatë pasdites drejtimi i erës do të merr kahje të ndryshme.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga 8°C e deri më 16°C, kurse ajo ditore do të lëvizë nga 21°C e deri më 27°C.

Artikulli paraprakAnalizë: Popullsia shqiptare do të ulet në mënyrë drastike
Artikulli tjetërRama: Hapja e negociatave, betejë që duhet fituar brenda vitit