Ballina Aktualitet Lajme Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Në Maqedoni moti sot do të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje lokale të shiut. Në orët e pasdites do të ketë paraqitje të stuhive dhe bubullimave, sidomos në rajonet malore.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 8 deri 16 gradë Celsius, ndërsa ajo ditore do të jetë në interval prej 16 deri 26 gradë Celsius.

Parashikimet janë se prej nesër dhe pasnesër do të ketë stabilizim të motit, veçanërisht në pjesën jugore të vendit.

Artikulli paraprakVIDEO/Dasma përfundon në sherr masiv, nusja me fustan të bardhë hyn për t’i ndarë
Artikulli tjetërPietro Spera, avokat i Dhomave të Specializuara