Ballina Aktualitet Ekonomi PËRSËRI SHTRENJTOHEN ÇMIMET E DERIVATEVE TË NAFTËS

PËRSËRI SHTRENJTOHEN ÇMIMET E DERIVATEVE TË NAFTËS

Komisioni Rregullator për Energjetik ka vendosur sot që përsëri të shtrenjtoj çmimet e derivateve të naftës për dy denarë.

Sipas vendimit të ri, një litër EUROSUPER BS 95 nga mesnata do të kushtoj 73.5 denarë, ndërsa EUROSUPER 98 do të shitet për 75.5 denarë për litër.

Dizeli shtrenjtohet për dy denarë dhe tani një litër do të kushtoj 65 denarë.

Vaji ekstra i lehtë për amvisëri do të kushtoj 54 deanrë, ndërsa mazuti 34.5 denarë.

Artikulli paraprakEmri, Dimitrov: Jemi në fazën finale
Artikulli tjetërPresidenti palestinez Abbas del nga spitali pas 8 ditësh