Ballina Aktualitet Kosovë Policët shpëtojnë një fëmijë nga asfiksimi (VIDEO)

Policët shpëtojnë një fëmijë nga asfiksimi (VIDEO)

Një vjeçari me inicialet O.D, ishte duke shëtitur nëpër sheshin Skënderbeu në Prishtinë me nënë e tij, iu rrotullua gjuha. Për pasojë, të voglit iu shkaktuan probleme goxha serioze, duke i humbur ndjenjat nga asfiksimi.

Por, për fatin e tij, andej po kalonin disa policë me biçikleta, të cilët ndërhynë duke e shpëtuar njëvjeçarin.

Zyrtarët policorë sipas zëdhënësit të policisë për rajonin Prishtinës, Agron Borovcit, përveq që i dhanë ndihmën e parë, e dërguan me shpejtësi të voglin në shtëpinë e shëndetit në qendër.

Prapa kamerave, mjekët kujdestarë bënë të ditur se fëmija tashmë është në gjendje të mirë shëndetësore dhe po merr tretmanin mjekësor.

Artikulli paraprakKoala hedh grepat dhe peshkon (Video)
Artikulli tjetërÇfarë moti do të mbretërojë nesër? (VIDEO)