Ballina Aktualitet Lajme Video/Kamioni shtyp makinën, shpëton shoferi

Video/Kamioni shtyp makinën, shpëton shoferi

Mund të duket e pamundur, por fatmirësisht një shofer i ri ka shpëtuar gjallë pasi një kamion është batuar mbi makinën e tij, duke e shtypur thuajse tërësisht. Ngjarja ka ndodhur në Bangkok, kur drejtuesi i një kamioni të tonazhit të rëndë dhe i ngarkuar me 25 ton material ka qenë në gjendje të dehur dhe ka hyrë me shpejtësi të lartë në një kthesë.

Si pasojë e shpejtësisë makina është anuar duke u batuar në një krah, e duke rënë mbi një Toyota Fortuner.
Duke parë gjendjen e makinës pak kush do e kishte menduar që personat që ndodheshin në mjetin e vogël të kishin shpëtuar gjallë.mPor fatmirësisht, në makinë ndodhej vetëm shoferi, i identifikuar vetëm si Voravut.

Ai ka treguar nga spitali se kishte parë ngarkesën e kamionit të binte mbi makinën e tij, e për këtë arsye ishte shtrirë në pjesën e poshtme të makinës.

 

Artikulli paraprakPërplasja live me ish bashkëshorten, burri: Më tradhtoi 5 herë po e fala. Gruaja: Të gjeta sms-të e të dashurës
Artikulli tjetërShkollat në Çair dhe Shuto Orizarë të stërngarkuara me nxënës (VIDEO)