Ballina Aktualitet Lajme ZAEV PRET MBËSHTETJEN E OPOZITËS PËR ZGJIDHJEN E EMRIT ME GREQINË

ZAEV PRET MBËSHTETJEN E OPOZITËS PËR ZGJIDHJEN E EMRIT ME GREQINË

Kryeministri Zoran Zaev sot në Ohër, një ditë para se të fillojë raundi i ri i bisedimeve për çështjen e emrit në Athinë ka deklaruar se janë bërë hapa të mëdha, ndërsa shpreson që edhe për atë që ka mbetur në fund, që është shumë serioze dhe e rëndësishme, të gjendet zgjidhje e cila do të respekton dinjitetin e të dyja vendeve dhe identitetin e qytetarëve.

Gjithashtu Zaev ka theksuar se Qeveria mbetet në mënyrë maksimale e përkushtuar për këtë proces, si subjekt më përgjegjës, por pret edhe mbështetje nga opozita./tv21/

Artikulli paraprakKikirikët parandalojnë humbjen e kujtesës
Artikulli tjetërDeputetët zvogëlojnë rrogat e tyre