Ballina Aktualitet Lajme Zaev: Unë nuk jam Gruevski, LSDM nuk është VMRO

Zaev: Unë nuk jam Gruevski, LSDM nuk është VMRO

Kryeministri Zoran Zaev mbrëmë ka marrë pjesë në tribunën e parë me qytetarët që u mbajt në Qendrën e Kulturës në Tetovë ne temë: “Bashkë një shoqëri për të gjithë”.

Ai para të pranishmëve tha se partia e tij nuk është sikur VMRO dhe se drejtësi patjetër do të ketë në Maqedoni.

“Nuk ka jetë në Maqedoni nëse nuk ka drejtësi dhe dënime, pasi unë nuk jam Nikolla Gruevski dhe LSDM nuk është VMRO-DPMNE. Nëse nuk ka dënime si do të dijë unë dhe njerëzit që tani janë në pushtetin ekzekutiv të bëjnë të njëjtën që e kanë bërë më parë. Drejtësi patjetër të ketë”, ka thënë Zaev./gl/

Artikulli paraprakXhezair Shaqiri jep dorëheqje nga posti i këshilltarit të Zaevit
Artikulli tjetërKosova pret 90 milionë nga fondet e IPA