Ballina Aktualitet Lajme ZAEVI PËRBALLË MICKOSKIT, PAS GATI DY DEKADAVE DUEL TELEVIZIV MES DY LIDERËVE

ZAEVI PËRBALLË MICKOSKIT, PAS GATI DY DEKADAVE DUEL TELEVIZIV MES DY LIDERËVE

Pas gati dy dekadave do të ketë përballje televizive në mes të 2 liderëve të dy partive më të mëdha në vend.

Në Televizioni e Maqedonisë sonte në orën 20.00, në program do të jetë dueli i parë mes kryetarit të Qeverisë dhe lider i LSDM-së, Zoran Zaev, dhe kryetarin të partisë më të madhe opozitare VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski.

Duelin televiziv javën e kaluar e kërkoi lideri i partisë opozitare, ndërsa propozimi menjëherë ishte pranuar nga kryeministri. Zëdhënësi i qerisë Mile Boshnjakovski deklaroi se debati do të zgjasë 90 minuta, ndërsa titulli emisionit do të jetë “një vit pushtet, një vit opozitë”.

Artikulli paraprakXHAFERI NË BEOGRAD, EUROINTEGRIMET, PRIORITETET E NJËJTA MES DY SHTETEVE (VIDEO)
Artikulli tjetër“ENERGJI DIELLORE PËR RRITJE EKONOMIKE”, HAPET FABRIKA PËR PANELE DIELLORE DHE TERMALE (VIDEO)