Ballina Aktualitet Lajme Alivanoset në gjykatë i akuzuari Aleksandar Janevski-Toshta (VIDEO)

Alivanoset në gjykatë i akuzuari Aleksandar Janevski-Toshta (VIDEO)

I akuzuari për dhunë ndaj deputetit Ziadin Sela, Aleksandar Janevski-Toshta është alivanosur sot gjatë seancës gjyqësore, ku është vendosur që ndaj tij të mbetet akuza për tentim-vrasje. Gjatë seancës, Toshta ka ngritur zërin në gjykatë: “A më akuzoni pasi jam VMRO. A jua dha dikush vendimin me telefon?”

Toshta u njoftua se është i sëmurë nga zemra dhe ka stenda prandaj edhe u dërgua me ndihmë të shpejtë në klinikë./nv/

Artikulli paraprakDisa metoda natyrale për trajtimin e djegieve nga dielli
Artikulli tjetërSeancë e përbashkët mes qeverisë së Maqedonisë dhe Kosovës