Ballina Aktualitet Lajme E reja nga Shkupi: Burri më la kur u mbulova me shami,...

E reja nga Shkupi: Burri më la kur u mbulova me shami, familja e tij s’më donte

Semnjete Krifca është vetëm 28 vjeç, por vuajtjet e saj nuk kanë reshtur që kur ishte fëmijë. “Jam nga Shkupi jam rritur jetime. Shtepinë na i kanë djegur” thotë vajza.

Ndërsa nënë Remzija tregon se si i ka rritur mes vështirësive dhe mundimeve të mëdha. “Ka pasur raste nuk kam pasur bukë për fëmijët”. E detyruar nga varfëria Semnjeti ndërpret shkollën dhe të fillon punë duke i dalë për Zot nënës motrave dhe vëllait të vogël. “Fillova punë në një ëmbëltore. Më paguanin pak më shumë se e dinin historinë e familjes sime”./tetovasot/

Artikulli paraprakSi të luftoni erën e keqe të trupit gjatë verës?
Artikulli tjetërSela: Ndjehem i tradhëtuar nga Zaevi, sakrificën nuk e bëra për të (VIDEO)