Ballina Aktualitet Lajme KANCELARI AUSTRIAK KURZ DO TË TAKOHET NË VIENË ME KRYEMINISTRIN ZAEV

KANCELARI AUSTRIAK KURZ DO TË TAKOHET NË VIENË ME KRYEMINISTRIN ZAEV

Kancelaria Federale Austriake njoftoi këtë mbasdite se në datën 26 qershor kancelari austriak Sebastian Kurz do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev.

Vjena në veçanti promovon qasjen për fillimin e bisedimeve të pranimit me vendet e Ballkanit Perëndimor, dhe e vendos atë në prioritetet e Presidencës Austriake për BE në gjysmën e dytë të vitit 2018.

Shkruan gazeta greke / TA NEA/

Artikulli paraprakMarrëveshja dërgohet për nënshkrim tek Ivanovi
Artikulli tjetërMEMEDI: MARRËVESHJA ME GREQINË I JEP FUND KONFLIKTEVE