Ballina Aktualitet Lajme Opzita proteston sot para Qeverisë

Opzita proteston sot para Qeverisë

VMRO DPMNE-ja opozitare u bën thirrje simpatizantëve të saj të dalin sot masivisht në protestën e organizuar prej saj orën 20:00 para selisë së qeverisë. Nga kjo parti thonë se në një vit qeverisje të LSDM-së me në krye Zaevin ka më shumë dështime se sa arritje, prandaj kërkojnë mobilizim maksimal të anëtarësisë së partisë dhe qytetarëve të pakënaqur që të dalin të shumtë dhe kundërshtojnë politikat e kësaj qeverie që po rrënën çdo ditë e më shumë qytetarët e saj.

“LSDM-ja për një vit e ka kthyer prapa Maqedoninë në çdo aspekt. Një vit ekonomia ka stagnuar, pa asnjë rritje, një vit shteti është robëruar, gjykatësit punojnë me urdhëra, ndërsa institucionet keqpërdoren nga pushteti. OBRM-PDUKM fton të gjithë qytetarët më 2 qershor në orën 20:00 para qeverisë në protesta kundër krimit dhe korrupsionit”, thuhet në njoftimin e VMRO DPMNE-së.

Artikulli paraprakMbi 10 mijë shtetas të Maqedonisë kanë aplikuar për nënshtetësi bullgare
Artikulli tjetërMbytja e të riut/ Pushuesit tregojnë tmerrin: E mbuluam me peshqirë, ambulanca nuk erdhi