Ballina Aktualitet Lajme Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Pasdite në pjesën jugperëndimore do të paraqiten kushte për reshje të dendura të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 9 deri 12 gradë celsius, ndërsa ajo e ditës do të sillet prej 23 deri 32 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm me temperaturë maksimale deri 29 gradë celsius.

Artikulli paraprakShkup, marrëveshja për emrin hyn në procedurë parlamentare
Artikulli tjetërPROPOZIM LIGJI PËR RATIFIKIMIN E EMRIT TË RI TË MAQEDONISË SOT NË KUVEND