Ballina Top Lajm Reagimi i Dr Gjina Zeqirit për shkrimin “Kosovarja kërkon “azil” në Serbi,...

Reagimi i Dr Gjina Zeqirit për shkrimin “Kosovarja kërkon “azil” në Serbi, ja kush është”

Në vazhdim keni reagimin e Dr Gjina Zeqirit për shkrimin e portalit  “Presheva Jonë” “Kosovarja kërkon “azil” në Serbi, ja kush është”, i cili u publikua edhe nga shumë portale të tjera, fatkeqësisht edhe nga Tetova News:

Ju kisha lutur qe urgjentisht ta largoni artikullin e publikuar nga portali juaj, meqe aspak nuk ka te beje me realitetin te cilin e keni pershkrua. Perndryshe i posedoj te gjitha faktet qe e deshmojne te kunderten. Andaj ju kisha lutur qe te me kerkoni sa me pare edhe falje publike perpara se t’iu padis per shpifje juve si dhe ata te cilet te paret e kane publikua kete shkrim kunder meje, qe paraqet vetem vazhdimin e lincimit tim per shkak te mbrojtjes se disa grupeve kriminale te interesit ne Kosove.

Respektivisht, persekutimi im barbar publik nga institucionet kosovare si dhe nga ju gazetaret e ka vetem nje qellim: largimin tim nga konkurrenca pas nje suksesi te jashtezakonshem si specialiste e vetme per fertilitet dhe sterilitet ne Kosove.

Sa per informate, une kam lindur dhe kam jetua ne Serbi dhe jam shtetase e Serbise perpara se e Kosoves. Prandaj nuk kam fare nevoje te kerkoj azil ne Serbi, por jam shtetase e saj me te drejta te barabarta sikur cdo qytetar tjeter i saj.

Ju lutem qe ta publikoni reagimin tim ne portalin tuaj dhe te me lajmeroni urgjentisht per hapat qe i keni ndermarre lidhur me kerkesen time ndaj portalit tuaj, perndryshe do te ballafaqoheni me pasoja ligjore dhe gjetjen e fakteve per keto qe i keni trillua, pra edhe per ceshtjet politike me te cilat e keni nderlidhe emrin tim ne kete artikull.

Me respekt,

Dr Gjina Zeqiri MSc, PhD
Gjinekologe – Obstetre
Specialiste per fertilitet dhe sterilitet

Artikulli paraprakEksperiment social në Prishtinë: Reagimi i njerëzve kur u kërkohet një përqafim nga një fëmijë (VIDEO)
Artikulli tjetërVideo shokuese! Ja çfarë i shkakton duhani zemrës