Ballina Shëndeti Video shokuese! Ja çfarë i shkakton duhani zemrës

Video shokuese! Ja çfarë i shkakton duhani zemrës

Në Ditën Botërore Kundër Duhanit, Organizata Botërore e Shëndetësisë ka publikuar një video shokuese, që tregon dëmtimet që i shkakton duhani zemrës.

Kjo video ka si qëllim të ndërgjegjësojë njerëzit mbi efektet shkatërruese të duhanit në zemër, si dhe të inkurajojë duhanpirësit që të heqin menjëherë dorë nga ky ves i keq.

Videoja 30-sekondëshe përfundon me një mesazh “Mbro zemrën dhe shëndetin – jo duhanit!

Artikulli paraprakReagimi i Dr Gjina Zeqirit për shkrimin “Kosovarja kërkon “azil” në Serbi, ja kush është”
Artikulli tjetërTurjan Hysko braktis “Vizion +”? Reagon për herë të parë moderatori: “Vendim i vështirë, por i pakthyeshëm!”