Ballina Aktualitet Kosovë Restaurohet ish-objekti i Akademisë Ushtarake të UÇK-së (VIDEO)

Restaurohet ish-objekti i Akademisë Ushtarake të UÇK-së (VIDEO)

Një monument i lavdishëm i UÇK-së ku Xheva dhe Fehmi Lladrovci e kishin ngritur flamurin, tani do t’i nënshtrohet një restaurimi.

Qeveria gati se do ta ribëjë objektin që dikur ishte Akademi Ushtarake në Aqarevë.

Kronikë e zgjeruar nga Mejreme Gashi.

Artikulli paraprakZEKIRI NË TEARCË: “KONCEPTI NJË SHOQËRI PËR TË GJITHË”, HAP PERSPEKTIVAT PËR NË BE DHE NATO
Artikulli tjetërVV: Thaçi e uzurpoi KEK-un (VIDEO)