Ballina Aktualitet Lajme Shkupi festoi fitoren e Erdoganit (VIDEO)

Shkupi festoi fitoren e Erdoganit (VIDEO)

Në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup, ka filluar festa për suksesin e arritur të presidentin turk, Recep Tayyip Erdoğan, në zgjedhjet e sotme të mbajtura në Turqi, raporton Anadolu Agency (AA).

Artikulli paraprakPresidenti i Maqedonisë Ivanov ka uruar presidentin e Turqisë, Erdogan
Artikulli tjetërANALIZA: “Ballafaqimi Thaçi e Vuçiç në Bruksel dhe gjasat për ndonjë marrëveshje”