Ballina Aktualitet Lajme STOLTENBERG: ANËTARËSIM NË NATO NËSE REFERENDUMI KA VOTIM POZITIV

STOLTENBERG: ANËTARËSIM NË NATO NËSE REFERENDUMI KA VOTIM POZITIV

Stoltenberg ka thënë se nëse referendumi për marrëveshjen me Greqinë nuk ka sukses, nuk e sheh të arsyeshme që vendi të jetë pjesë e aleancës.

“Pres që shefat e shteteve dhe qeveritë të merren vesh për nisjen e bisedimeve, më pas mund ta ftojmë IRJM të jetë anëtare e plotë e NATO-s. Unë jam optimist se do të bëhet finalizimi i plotë i marrëveshjes, që do të thotë ratifikim, referendum dhe votim pozitiv”, ka thënë Stoltenberg.

Artikulli paraprakSi ta kuptosh kush nga miqtë nuk të ndjekë në Instagram?
Artikulli tjetërSHBA së shpejti do të lëshojë afate dhe kërkesa për Korenë e Veriut